Isa-Beau is voorleeskampioen Olst-Wijhe

Gepubliceerd op: 12 februari 2025 10:34

Isa-Beau Braakman van basisschool Dijkzicht uit Welsum heeft gistermiddag de voorleeswedstrijd van de gemeente Olst-Wijhe gewonnen. Zij gaat op 5 maart de gemeente Olst-Wijhe vertegenwoordigen in de regionale finale. En wellicht wordt zij wel De Nationale Voorleeskampioen 2025!

Deze feestelijke voorronde van de Nationale Voorleeswedstrijd wordt jaarlijks georganiseerd door de Bibliotheek Salland. Leerlingen die kampioen zijn geworden van de groepen 7 en 8 op hun basisschool, nemen het tegen elkaar op door een zelfgekozen fragment voor te lezen. Deze campagne maakt leesplezier aanstekelijk door het enthousiasme van de voorlezers over hun favoriete boeken.

Zes kandidaten werden aangemoedigd door hun supporters en begeleid door presentator Mirjam Borger in de theaterzaal van UtHuus. Tijdens een beweegquiz voor het publiek trok de jury, bestaande uit oud-leerkracht Gea Roesink, boekverkoper Annet Stegink en bibliotheekmedewerker Ineke Medendorp, zich terug om zich te beraden over de winnaar.

Winnaar Isa-Beau las een fragment voor uit het boek De vreselijke tweeling van Jozua Douglas. De jury vond het goed hoe zij haar personages vooraf introduceerde. Ze had een hele duidelijke stem en kon mooi vertellen. Ook sloot ze haar voorgelezen fragment spannend af, het zorgde ervoor dat de jury benieuwd was naar meer! Isa-Beau mag door naar de regionale finale met winnaars uit de gemeentes Raalte, Ommen, Twenterand en Hardenberg op 5 maart in Theater Carrousel in Ommen.